Tarkvara- ja veebiarendus on tänapäeva digitaalses maailmas muutunud üha olulisemaks valdkonnaks. Arendajatel on mitmeid võimalusi valida tööks parim platvorm, mis vastab nende vajadustele ja aitab luua tõhusaid ning funktsionaalseid rakendusi. Üks selline platvorm on Laravel. Selles artiklis uurimegi, miks Laravel on suurepärane valik tarkvara- ja veebiarenduseks.

Miks valida Laravel tarkvara- või veebiarenduseks?

Mis on Laravel?

Mõeldes professionaalsetele äriks vajalikele veebirakendustele, tulevad meelde kaks arendusplatvormi – Java ja .NET. Mõlemad platvormid on olnud tarkvaratööstuses kasutusel juba aastakümneid ning on aja jooksul leidnud kindla koha paljude suurte organisatsioonide arendustegevuses. 

Lisaks Javale ja .NET-ile on ka PHP-l üha olulisem roll. PHP-d on seni pikalt peetud sobivaks arendusplatvormiks eelkõige väiksemate veebilehtede ja -rakenduste jaoks. Tarkvarvaldkonnas on aga toimunud kiired arengud ja praegu võib öelda, et PHP on võrdväärne kandidaat ka kõige nõudlikumate arendusprojektide jaoks. 

Laravel on avatud lähtekoodiga PHP-programmeerimiskeelel põhinev veebiarendusraamistik, võimaldades arendajatel luua kaasaegseid rakendusi. Tegu on serveripoolse (back-end) raamistikuga, mis sisaldab olulisi tööriistu, et lihtsustada keeruka koodi kirjutamist. Raamistiku esmane versioon tuli välja 2011. aastal. [1]

Lisaks Laravelile on olemas veel mõned teised PHP-põhised raamistikud, näiteks Symfony, CakePHP ja CodeIgniter. PHP-raamistikest on Laravel aga kõige populaarsem ja levinuim.

Millal valida Laravel?

Laravel on hea valik keskmise suurusega ja suurtele ettevõtetele. Laravel on sobiv raamistik, kui on vaja luua erilahendusi – broneerimissüsteeme, klientide haldamise tarkvara või keeruka loogikaga e-poode. Selliste äriliste vajaduste korral on tihtipeale parem kasutada Laraveli kui mõnda valmis sisuhaldussüsteemi nagu WordPress, Prestashop või Magento. 


Järgnevalt toome välja mõned Laraveli suurepärased omadused.

Suur kogukond ja hea ligipääsetavus teevad Laravelist atraktiivse valiku

Laravelil on üks suurimaid kogukondi tarkvaraarenduse maailmas. Platvormil on aktiivne ja toetav kogukond, seega leidub Laraveli kohta arvukalt õpetusi ja on palju foorumeid, kus arendajad saavad abi küsida või jagada oma teadmisi. Kogukonna toetus tähendab, et uued arendajad saavad hõlpsalt õppida Laraveli kasutama ja lahendada tekkinud probleeme, samuti olla kursis värskeimate uuendustega.

Laraveli edukuse üks olulisim põhjus on selle vabavaraline olemus. See tähendab, et paljud arendamishuvilised noored valid just PHP ja Laraveli esimeseks valikuks, mida õppida. See omakorda suurendab PHP arendajate arvu turul. Eriti kehtib see näiteks Eestis ja ümbritsevas piirkonnas, kus vabavara eelistatakse erinevatel tasanditel, tulenevalt riigieelarvetest ja riiklikest põhimõtetest.

Laravel on elegantne, võimas ja lihtne

Laravel on tuntud oma elegantsuse ja lihtsuse poolest. Raamistik pakub läbimõeldud ja loogilist süsteemi, mis võimaldab arendajatel kiiresti luua keerukaid rakendusi. Laraveli süntaks on selge ja loetav, mistõttu on seda mugav õppida ka algajatel arendajatel. Kuigi Laraveli on lihtne õppida, pakub ta palju kasulikke ja võimsaid funktsionaalsusi, mida järgnevalt kirjeldame.

Marsruutimine (routing)

Laraveli paindlik marsruutimise süsteem võimaldab määrata URL-idele vastavad tegevused. See aitab arendajatel sujuvalt määrata, millist kontrollerit ja meetodit tuleb konkreetse URL-i puhul käivitada.

Andmebaasitöötlus (database handling)

Laravel pakub andmebaasitöötluse ja päringute koostamise jaoks võimsat ORM-i nimega Eloquent. Eloquent ORM võimaldab arendajatel andmeid andmebaasist otsida ja nendega töötada ilma SQL-koodi kirjutamise vajaduseta, kasutades selle asemel PHP-le omast süntaksit.

Kasutaja autentimine (user authentication)

Laravel pakub sisseehitatud autentimissüsteemi, mis hõlbustab kasutajate registreerimist, sisselogimist ja autoriseerimist. See võimaldab arendajatel kiiresti luua turvalisi kasutaja autentimise funktsioone.

Vormide valideerimine (form validation)

Laravel pakub lihtsat ja tõhusat viisi vormide valideerimiseks. Arendajad saavad defineerida reegleid ja tingimusi, mida vormis esitatud andmed peavad järgima, tagades seeläbi andmete terviklikkuse ja turvalisuse.

Vahemälu (caching)

Laravelil on võimas vahemälusüsteem, mis võimaldab tulemusi ja andmeid puhvrisse salvestada – see parandab rakenduse jõudlust ja kiirust. Vahemälu kasutamine võib oluliselt vähendada andmebaasi päringute arvu ning parandada kasutajakogemust.

Laravel paistab silma hea töökindluse ja turvalisusega

Turvalisus on tänapäeval tarkvaraarenduses äärmiselt oluline. Laravel pakub mitmeid funktsioone, mis aitavad kaitsta rakendusi erinevat tüüpi rünnakute eest. Laravel kasutab muu hulgas andmete krüpteerimist, CSRF-kaitset ja valmislahendusi kasutajate autentimiseks, tagades seeläbi arendajatele turvalise keskkonna.

Skaleeritavus ja jõudlus teeb Laravelist hea valiku nõudlike rakenduste jaoks

Laraveli arhitektuur on ehitatud nii, et see on skaleeritav ja võimaldab suuremahuliste rakenduste arendamist. Raamistik pakub mitmeid tööriistu, nagu näiteks andmebaasi koormuse optimeerimine, vahemälu süsteemide ja jõudluse optimeerimine – kõik see aitab kaasa rakenduste kiirusele ja jõudlusele isegi suure liikluse korral.

Ühilduvus populaarsete front-end raamistikega

Laravelil põhineva rakenduse väljanägemise ehk front-endi saab mugavalt luua, tuginedes mõnele populaarsele front-end raamistikule. Mõned näited neist on React.js, Vue.js,  Angular ja Nuxt.js – kõik need võimaldavad suurepärase laadimiskiiruse.

Näited populaarsetest rakendustest, mis kasutavad Laraveli

Eestis on Laraveli abil arendatud näiteks alushariduse tarkvara Eliis, mida kasutab rohkem kui 15 000 õpetajat ja 700 haridusasutust. [2]

Globaalses võtmes võib välja tuua äpi World Walking, haridusplatvormi MyRank, e-õppe platvormi Alison, arvete haldamise platvormi Invoice Ninja ja sisuhaldussüsteemi October CMS. [3]

Laraveli tulevikuperspektiivid

Kuna Laravel on niivõrd populaarne raamistik, on ta ka pidevas arenemises ja muutumises. Toome välja mõned Laraveli tulevikusuunad.

Laraveli-põhiste sisuhaldussüsteemide suurem kasutuselevõtt

Üks peamisi suundumusi, mida võime Laraveli arenduse tulevikus näha, on Laravelil põhinevate sisuhaldussüsteemi (content management system, CMS) platvormide suurem kasutuselevõtt. CMS-i platvormid, nagu October CMS, Pyro CMS ja AvoRed, on juba populaarsust kogunud ning lähiaastatel on oodata selliseid platvorme juurde. Taolised platvormid pakuvad hõlpsasti kasutatavat liidest, mis võimaldab kasutajatel sisu ja muid saidi elemente hallata, ilma et oleks vaja ulatuslikke teadmisi koodi kirjutamisest. [4]

Tehisintellekti ja masinõppe laialdasem kasutamine Laraveli arenduses

AI-d ja masinõpet kasutatakse üha enam erinevates tarkvaraarenduse valdkondades ning Laravel pole erand. Tulevikus võime oodata AI ja masinõppe suuremat integreerimist Laraveli arenduses, eriti sellistes valdkondades nagu andmete analüüs, prognoosimine ja automatiseerimine. [4]

 

Näiteks saavad Laraveli arendajad kasutada masinõppe algoritme, et analüüsida kasutaja interaktsioonide andmeid, et ennustada kasutaja käitumist ja parandada üldist kasutajakogemust. AI-d saab kasutada ka rutiinsete arendustoimingute, nagu testimine ja juurutamine, automatiseerimiseks – see võimaldab arendajatel keskenduda keerukamatele ülesannetele. [4]

Jõudlus ja turvalisus paranevad veelgi

Võime eeldada, et Laraveli arenduses pannakse aina rohkem rõhku turvalisusele ja tõhususele, kuna need on iga veebirakenduse kaks olulist osa. Laravel on pikka aega olnud tuntud oma sisseehitatud kaitsemehhanismide poolest saidiülese skriptimise ja SQL-i süstimise ohtude vastu. Kuna arendajad püüavad luua aina turvalisemaid rakendusi, võime oodata selles valdkonnas olulisi edusamme. [4]

 

Toimivuse optimeerimine on veel üks valdkond, milles võime oodata kiiret arengut. Laraveli kogukond töötab pidevalt raamistiku optimeerimise nimel, et vähendada lehe laadimisaega ja parandada rakenduse jõudlust. [4]

Kokkuvõtlikult – Laravel on suurepärane valik arenduses

Laravel on üks juhtivaid tarkvara- ja veebiarenduse back-end raamistikke tänapäeva digitaalses maailmas. Selle elegantsus, lihtsus, funktsionaalsus, turvalisus, laiendatavus ja suur kogukond muudavad Laraveli ideaalseks valikuks nii algajatele kui ka kogenud arendajatele. Kui otsite tõhusat, kiiret ja turvalist viisi oma tarkvara- või veebirakenduse loomiseks, on Laravel kindlasti platvorm, mida tasub kaaluda.

 

Kasutatud allikad:

  1. https://www.javatpoint.com/history-of-laravel
  2. https://eliis.eu/
  3. https://kodytechnolab.com/blog/top-25-sites-built-with-laravel-framework/
  4. https://woxro.com/blog/future-of-laravel-developmet



Parema teenuse tagamiseks kasutame sellel lehel küpsiseid. Külastades lehekülge nõustud küpsiste kasutamisega.

Meid usaldavad kliendid

  • Uus Maa Kinnisvarabüroo
  • Zave
  • Domus Kinnisvarabüroo
  • Bestair
  • Inges Kindlustus
  • Favorte
  • Resolve CRM
  • Miuuv

Võta meiega julgelt ühendust!

Saada meile oma soov ja leiame koos sobivad lahendused.

Tagasi üles